Informace o materiálech včetně CE a ISO

ZrO2 (Diamond Zirconia – polychromatický, monochromatický; Siladent BioStar – opákní)
Po opárování nanášejte libovolnou keramiku s CTE 10,5 vhodnou pro zirkonové konstrukce. Případné úpravy konstrukce proveďte citlivě broušením diamantovým nástrojem, ideálně chlazeným vodou, lze i pískovat. Doporučuje se potom provést regenerační pálení (ohřev 8°C/min na 1050°C – výdrž minimálně 5 min a ochlazení na 200°C). Po nanesení keramiky již zirkon nebruste. Čím masívnější konstrukce, tím pomaleji chlaďte v keramické peci.

CoCr laserem sintrovaný (Co212-H/Stroumbos)
Před nanášením keramiky opracujte dle běžných zásad práce s CoCr slitinami pro keramiku, potom opískujte (max. 4 bary, 110-250um), dokonale opárujte a nanášejte keramický systém. Není třeba provádět oxidační pálení. Lze použít všechny keramické systémy pro CoCr, pro lepší soudržnost kovu s keramikou je možné použít bonder. CTE je 14,2. Opaquer nanášejte dokonale v několika tenkých vrstvách, doporučuje se jeho pálení do 920°C, aby zůstal matný (zejména VITA). Nejdůležitější je vždy dodržet pomalé chlazení a nechat pec chladnout zavřenou až na teplotu 550°C, potom postupně otevírat. Maximální teplota pro napalování keramiky je pro naše konstrukce 980°C. Konstrukce lze svařovat laserem, obloukem či letovat.

CoCr frézovaný (Biostar/Siladent)
Před nanášením keramiky opracujte dle běžných zásad práce s CoCr slitinami pro keramiku, potom opískujte (max. 4 bary, 110-250um), dokonale opárujte a nanášejte keramický systém. Doporučuje se provádět oxidační pálení (980°C/výdrž 5 min bez vakua). Lze použít všechny keramické systémy pro CoCr, pro lepší soudržnost kovu s keramikou je možné použít bonder. CTE je 14,5. Opaquer nanášejte dokonale v několika tenkých vrstvách, doporučuje se jeho pálení do 920°C, aby zůstal matný (zejména VITA). Nejdůležitější je vždy dodržet pomalé chlazení a nechat pec chladnout zavřenou až na teplotu 550°C, potom postupně otevírat. Konstrukce lze svařovat laserem, obloukem či letovat.

Titan frézovaný (Siladent Titan BioStar 5°)
Při nanášení keramiky a polymerů konstrukce zpracujte dle postupů doporučených výrobcem keramiky či polymerů. Konstrukce zle opracovat běžnými způsoby. CTE je 10,2. Konstrukce lze svařovat laserem.

E.Max Press (Ivoclar Vivadent)
Výrobek po příp. úpravě turbínou opárujte a naneste glazuru. Semianatomické náhrady je možné fasetovat výhradně keramikou E.Max Ceram.

Nanokompozit (VITA CAD Temp Multi)
Pro konstrukce používané v ústech po dobu až 36 měsíců. Konstrukci lze brousit (tvrdokovové frézy) a leštit běžnými postupy pro polymerní materiály. Čistěte pouze ultrazvukem s neagresivním prostředkem, nepárujte, nepískujte. Po očištění a osušení nanášejte bonder a libovolný fasetovací fotokompozitní materiál.

PMMA (Siladent Polya BioStar Plus)
Pro konstrukce používané v ústech po dobu až 12 měsíců. Konstrukci lze brousit (tvrdokovové frézy) a leštit běžnými postupy pro polymerní materiály. Čistěte pouze ultrazvukem s neagresivním prostředkem, nepárujte, nepískujte. Po očištění a osušení nanášejte bonder a fasetovací fotokompozitní materiál vhodný pro PMMA.

VeroGlaze (Stratasys)
Určeno na provizorní práce používané v ústech po dobu max. 4 týdnů. Konstrukci lze brousit (tvrdokovové frézy) a leštit běžnými postupy pro polymerní materiály. Čistěte pouze ultrazvukem s neagresivním prostředkem, nebo IPA alkoholem. Nepárujte, nepískujte, nesterilizujte v autoklávu. Po očištění a osušení nanášejte bonder a fasetovací fotokompozitní materiál vhodný pro PMMA.download Ke stažení:

CoCr frézovaný (3878 kB)
CoCo laser (1438 kB)
E Max (3877 kB)
Polymery (4534 kB)
Titan (2094 kB)
Zirconia (9934 kB)

Kam dál: