Laserové Sintrování

Technologie laserového sintrování je nejlevnější a nejčastější  metodou zhotovení CAD/CAM kovové konstrukce. Jedná se o metodu 3D tisku z kovového prášku, která umožňuje zhotovit i tvary, které jsou frézováním technicky nedosažitelné.

NABÍDKA PRODUKTŮ

CoCr laserem sintrovaný

Laserem sintrovaný CoCr je svými vlastnostmi naprosto rovnocenný frézovanému kovu a použitá výrobní technologie zaručuje nesrovnatelně lepší vlastnosti a přesnost ve srovnání s kovem odlévaným ručně. Technologie 3D tisku z CoCr prášku umožňuje zhotovit i tvary, které jsou frézováním technicky nedosažitelné. Obecně je technologie laserového sintrování díky své vysoké efektivitě nejlevnější a nejvýhodnější  metodou zhotovení CAD/CAM kovové konstrukce.

Detail produktu

3D Tisk polymerů

Nejmodernější technologií zhotovování zubních náhrad, modelů, šablon, dlah apod. je tzv. 3D tisk. Je to zcela univerzální výrobní metoda, kterou v Microdentu již mnoho let vyrábíme výrobky z CoCr a polymerů. Využíváme k tomu nejvýkonnější a nejpreciznější výrobní zařízení na trhu od firem 3D Systems (Stratasys), Rapid Shape a NextDent.

NABÍDKA PRODUKTŮ

3D tisk provizorních náhrad – NextDent C&B MFH

Nejrychleji rostoucím trhem výrobků zhotovených 3D tiskem ve stomatologii jsou provizorní náhrady. Náhrady vyrábíme ve 2 barvách – A2 a A3. Díky novému materiálu Nextdent můžeme nabídnout provizorní náhrady v té nejvyšší kvalitě.

Detail produktu

3D tisk spalitelných náhrad – NextDent Cast

NextDent Cast je materiál určený pro 3D tisk spalitelných výrobků, vhodný pro všechny aplikace – odlévání korunek, můstků, skeletů, dlah či ortodontických aparátů. Díky tomuto materiálu navrhnete, přesně vytisknete, zatmelíte a odlijete cokoliv budete potřebovat. Chcete koupit materiál NextDent Cast nebo stáhnout dokumentaci k materiálu? Přejděte na náš Eshop. Pro více informací kontaktujte p. Kosnara +420 603 981 […]

Detail produktu

Modely – NextDent Model 2.0 a NextDent Gingiva Mask

S příchodem intraorálních skenerů do ordinací je nezbytné vyrábět modely i jinak, než klasickým odlitím ze sádry. Nejefektivnější technologií pro výrobu modelů je 3D tisk. Kombinací materiálů na výrobu modelu a gingivy jsme schopni rychle vyrobit model, který je stejně přesný, ale pevnější než sádrový model.

Detail produktu

Ostatní materiály pro 3D tisk

Další používané materiály jsou NextDenst SG pro tisk implantačních šablon, NextDent Ortho Clear pro rovnátka, chrániče a dlahy a NextDent Denture 3D pro výrobu snímatelných náhrad.

Detail produktu

Frézování

Dnes již klasickou a ze všech stran prověřenou metodou zhotovení protetických konstrukcí je jejich frézování z průmyslově zhotovených materiálů. Aby byly naše výrobky dodávány zákazníkům v nejvyšší kvalitě a včas, využíváme produkční strojní vybavení firem Datron a VHF a osvědčené materiály firem Siladent a Upcera.

NABÍDKA PRODUKTŮ

Zirkon

Díky rozšíření CAD/CAM způsobu výroby je v dnešním dentálním světě nejvyužívanějším keramickým materiálem zirkon-oxidová keramika (ZrO2), zjednodušeně zirkon. Microdent používá materiály několika typů, které se liší mechanickými i estetickými vlastnostmi a tím i svým určením pro konkrétní aplikace. Zirkon zpracováváme v tzv. předsintrovaném stavu metodou HSC frézování za sucha na našich pětiosých frézkách a jako polotovar nám slouží disky o průměru 98,5 mm o tloušťkách od 10 do 25 mm.

Detail produktu

CoCr Frézovaný

Frézování CoCr je nejpřesnější metodou zhotovení kovových konstrukcí a použitý materiál svojí stabilitou splňuje nejvyšší nároky. Díky hladce obrobenému povrchu materiálu a jeho vlastnostem je jedinou metodou vhodnou pro výrobu konstrukcí šroubovaných na implantáty s přímým dosedem.

Detail produktu
Titanová konstrukce

Titan

Titan je díky svým unikátním vlastnostem – nízké váze (cca poloviční oproti CoCr), vysoké pevnosti a houževnatosti – univerzálním  materiálem vhodným pro jakoukoli dentální aplikaci. Nejběžnější aplikací titanu jsou však konstrukce s přímým dosedem na implantáty.

Detail produktu

Polymery

Snadné zpracování materiálu, časová i finanční úspora. Snadná a rychlá úprava konstrukce lékařem v ústech pacienta. Konstrukce jsou lehké a pružné. Materiály na bázi polymerů, ať již čisté nebo s přídavky dalších materiálů, jsou vynikajícím řešením pro situace, které jsou jen těžko řešitelné tradičními materiály na bázi kovů a keramiky.

Detail produktu

Ostatní

Mezi naše další technologie patří presování a v blízké době očekáváme uvedení unikátní výrobní technologie vyvinuté společností Dental Wings - Laserovou ablaci.

NABÍDKA PRODUKTŮ

e.max Press / CAD

Vynikající estetika výrobků, snadné zpracování vosku s vysokou přesností a jemnými detaily výrobku, po vypresování je výrobek již ve finální formě a barvě polotovaru a lze jej rovnou dokončit vrstvením keramikou či barvami. Lze zhotovit široké spektrum výrobků (estetické fasety, inlaye, onlaye, částečné i celé korunky, kapny i suprastruktury pro implantáty) díky pěti stupňům translucence a široké škále barev polotovarů.

Detail produktu

Poptávkový formulář