Jaké používáte materiály?
Všechny námi obráběné materiály jsou certifikované pro dentální průmysl. Jedná se o výrobky renomovaných firem jako např. Ivoclar Vivadent, S&S Scheftner, Vita, Siladent, Upcera, Creamed, 3M Espe a další. Příslušné informace včetně ISO certifikátů, chemických a fyzikálních analýz  ke stažení ZDE.

Dáváte k vyfrézovaným výrobkům nějaké certifikáty?
Ke každé zakázce je k dispozici certifikát kvality s čárovým kódem, který garantuje autenticitu výrobku.

Za jak dlouho od odeslání dat obdržím hotový výrobek?
Max. do 72 hodin, ve většině případů však již do 48 hodin od přijetí zakázky.” Pracujeme 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zakázky běžně expedujeme do 24 hodin po jejich přijetí.

V jakém stavu odesíláte zirkonové konstrukce?
Zirkonové konstrukce od nás obdržíte v sintrovaném stavu a požadovaném odstínu dle vzorníku Vita Classical. Konstrukce jsou průmyslově barvené, což, na rozdíl od tradiční namáčecí techniky, garantuje barevnou konzistenci v čase a napříč výrobními šaržemi. Před fasetováním je třeba konstrukce opárovat (poté se jich již nedotýkejte). Případný přesah krčkového uzávěru rychle a snadno zagumujete před glazurou.

Lze dodatečně opracovávat sintrované zirkonové konstrukce?
Pakliže je to opravdu nezbytné, doporučujeme využití diamantových brousků chlazených vodou. Vyhýbejte se úpravám spojů mezi členy. Po dodatečné úpravě sintrovaného zirkonu je nutné provést regenerační pálení (ohřev rychlostí 8°C/min na 1050°C, výdrž 5 min, chlazení bez regulace teploty). Tím dojde k opravě krystalické mřížky, která byla opracováním poškozena (broušení, pískování). Po napálení keramiky již nesmí být konstrukce upravována (např. u lékaře), jinak hrozí její dodatečné poškození lomem.

V jakém stavu odesíláte CoCr konstrukce?
Povrch laserem sintrovaných konstrukcí doporučujeme před fasetováním zjemnit tvrdokovovou frézou, opískovat (110 až 250 µm, max. 3 bary) a opárovat. Po ošetření párou se konstrukcí již rukama nedotýkejte. Frézované konstrukce doporučujeme opárovat, opískovat, provést oxidační pálení (980 °C, 10 min), znovu opískovat a opárovat. Díky mimořádně příznivému CTE (WAK) 14.0 není potřeba pomalé chlazení.

S jakou přesností pracujete? Budu muset konstrukce dosazovat?
Polohovací přesnost našich strojů se pohybuje v řádu mikronů a přesahuje rozlišení dnešních dentálních scannerů. Dodáte-li kvalitní zdrojová data, můžete se těšit na strojově přesné práce, které nevyžadují žádnou nebo jen minimální úpravu.

Jakou dáváte na vaše výrobky záruku?
Certifikáty CE a technické informace k jednotlivým materiálům jsou k dispozici v sekci Technologie a materiály. Certifikát kvality našich výrobků je na vyžádání vystaven ke každé práci. Obsahuje čárový kód, pomocí kterého lze ověřit autenticitu výrobku. Vystavený certifikát na výrobek slouží jako potvrzení kvality výrobního procesu a použití certifikovaných materiálů. Není automaticky potvrzením záruky na výrobek. Záruka je poskytována na základě dodržení doporučených parametrů  a výrobních postupů k jednotlivým materiálům.

Záruční doba na výrobky z CoCr, titanu a ze zirkonu je 5 let. Záruční doba na výrobky z tištěných polymerů NextDent C&B MFH a NextDent Denture 3D+ je 6 měsíců, na ostatní tištěné polymery 3 měsíce. Záruční doba na výrobky z ostatních materiálů je 6 měsíců.

Jaké jsou minimální parametry materiálů pro poskytnutí deklarovaných garancí?
V případě zirkonu požadujeme minimální sílu konstrukce 0.5 mm. U rozsáhlých zirkonových můstků s dvěma mezičleny v distálním úseku doporučujeme tuto hodnotu zvýšit na 0.6 mm. Kovové konstrukce musí mít minimální sílu 0.4 mm. Minimální plocha spojů pilířových konstrukcí ze zirkonu musí být 7/9/12 mm˛ u můstků ve frontálním úseku/distálním úseku/distálním úseku se dvěma mezičleny. U kovových konstrukcí platí hodnoty 6/8/11 mm˛ . Maximální počet mezičlenů je 2 pro všechny materiály. Ve frontálním úseku je možné mít mezičleny 4 za cenu silnějších spojů 9 resp. 8 mm˛.

Jaké výhody nabízíte oproti konkurenci?
Skenery Dental Wings v tandemu s frézovacím centrem Microdent rázem katapultují vaši laboratoř mezi zubotechnickou elitu. Vstoupíte do kolektivu zubních techniků a lékařů, pro které je kvalita rozhodující. Jsme silnou a dynamickou společností, která vám bude spolehlivým partnerem v jakékoliv situaci. Microdent je v současnosti jediné komplexní frézovací centrum disponující týmem zkušených inženýrů a armádou CNC frézek, strojů pro laserové sintrování a 3D tiskárnou připravenou bojovat za váš podnikatelský úspěch. Nejsme frézovacím centrem o jednom stroji a s omezeným sortimentem. Vyrobíme téměř cokoliv z čehokoliv. Vaše laboratoř bude schopná oslovit i ty nejnáročnější zákazníky a to kompletním sortimentem výrobků za velice atraktivní ceny. Zákazníky, co si od nás koupí skener, a zároveň si u nás nechávají frézovat práce, si navíc hýčkáme celou řadou bonusů. Jedná se např. o možnost zapůjčení náhradního skeneru v případě poruchy, poskytnutí nejnovějších knihoven implantátů, hot-line a on-line poradenství v pracovní dny zdarma atd. Rovněž se můžete těšit na pozvání na pravidelná setkání CAD/CAM uživatelů, kde si budeme předávat vzájemné zkušenosti.

Rád bych vaše služby vyzkoušel. Co mám dělat?
Pokud již vlastníte skener, pošlete data s vymodelovanou náhradou na cam@microdent.cz. Pokud si přejete vyzkoušet některý z nabízených scannerů, volejte paní Myslivcové na tel. 774 949 610. Přejete-li se nechat vyrobit konstrukci na Váš model, pošlete nám jej, prosím, spolu s protikusem, skusovou šablonou a přesným zadáním, na adresu Microdent LAB s.r.o, Nádražní 513, 511 01 Turnov.