Jako jediní v ČR a jedni z mála v Evropě jsme skutečné komplexní centrum pro výrobu stomatologických náhrad a zdravotnických pomůcek. Nejsme „frézovacím centrem“ o jednom stroji. Farma HSC CNC frézek, strojů pro laserové sintrování a 3D tiskáren v tandemu se zkušeným týmem inženýrů a zubních techniků splní všechny vaše představy o spolehlivém dodavateli všech typů protetických výrobků.

Zasílání objednávek
do výroby

1. Pokud nevlastníte laboratorní skener, stačí poslat správně připravené sádrové modely na adresu Microdent LAB s.r.o., Nádražní 513, 511 01 Turnov. V naší laboratoři modely oskenujeme, zhotovíme virtuální návrh konstrukce a po Vašem odsouhlasení zajistíme její výrobu i s následným dosazením na model.

2. Vlastníte-li laboratorní skener, můžete nám poslat přímo Vámi vytvořená data (nejčastější formát dat je .stl, možné je však zaslat i data ve formátech .art, .ccd2,.cdt). První zakázky je možné zaslat přímo do výroby na e-mail cam@microdent.cz. Dále pak prostřednictvím portálu www.microdent.cz, který je již uzpůsoben k hromadnému objednávání výrobků a který obsahuje mnohé užitečné nástroje.

Termíny dodání

Veškeré elektronické objednávky jsou průběžně vyřizovány a hotové výrobky expedovány následující pracovní den za předpokladu dodržení těchto lhůt pro zaslání dat:

  • CoCr laserem sintrovaný – v pracovní dny do 18. hodiny, v neděli do 16. hodiny
  • ostatní materiály – v pracovní dny do 16. hodiny
  • 3D tisk provizorní konstrukce – v pracovní dny do 12. hodiny – výrobky jsou expedovány týž den!

V případě zaslání sádrových modelů je návrh zpracován na skeneru nejpozději následující pracovní den po jejich doručení. Náhledy na vymodelované zubní náhrady jsou zákazníkovi zaslány ke konzultaci pomocí e-mailu. Po odsouhlasení je zakázka předána do výroby a následně k dokončení do laboratoře. Termín dodání hotových výrobků u takových zakázek je 3–5 dní, u komplikovanějších implantologických výrobků je třeba dohodnout individuální termín dodání.

Doručování zásilek
k zákazníkovi

Pro doručování balíčků s hotovými výrobky využíváme zásilkové služby, z nichž si můžete vybrat tu, která je pro Vás nejvýhodnější:

  • Transmed: doručení zásilky do Vaší laboratoře druhý den po expedici z výroby

  • Česká pošta: doručení zásilky do laboratoře druhý den po expedici z výroby nebo Poste Restante (uložení zásilky na Vaší poště)

  • Kurýr na Slovensko: doručení zásilky do Vaší laboratoře druhý            den po expedici z výroby po celém území Slovenska

Záruka na výrobky

Technické informace k jednotlivým materiálům jsou k dispozici v sekci Technologie a materiály. Certifikáty a dokumenty k materiálům jsou ke stažení ZDE. Certifikát kvality našich výrobků je na vyžádání vystaven ke každé práci. Obsahuje čárový kód, pomocí kterého lze ověřit autenticitu výrobku. Vystavený certifikát na výrobek slouží jako potvrzení kvality výrobního procesu a použití certifikovaných materiálů. Není automaticky potvrzením záruky na výrobek. Záruka je poskytována na základě dodržení doporučených parametrů  a výrobních postupů k jednotlivým materiálům.

Záruční doba na výrobky z CoCr, titanu a ze zirkonu je 5 let. Záruční doba na výrobky z tištěných polymerů NextDent C&B MFH a NextDent Denture 3D+ je 6 měsíců, na ostatní tištěné polymery 3 měsíce. Záruční doba na výrobky z ostatních materiálů je 6 měsíců.