Jaké používáte materiály?
Všechny námi používané materiály jsou certifikované pro dentální výrobu. Jedná se o materiály od renomovaných firem jako např. Ivoclar Vivadent, Vita, Siladent, Upcera, Stroumpos a další. Příslušné informace včetně ISO certifikátů, chemických a fyzikálních analýz naleznete ZDE.

Dáváte k vyfrézovaným výrobkům nějaké certifikáty?
Samozřejmě, k našemu výrobku vystavujeme individuální certifikát kvality obsahující čárový kód, který garantuje autenticitu výrobku. Tento certifikát je potvrzením kvality použitého materiálu i způsobu výroby.

Za jak dlouho od odeslání dat obdržím hotový výrobek?
Záleží na druhu materiálu, čase objednání a volbě zákazníka. Standardně je zakázka vyřízena do 24 hodin od objednání v pracovních dnech (od přijetí do expedice). Existuje ale několik bonusových možností, např. u laserem sintrovaného kovu je možné zakázku objednat do nedělní 16 hodiny, přičemž hotové výrobky odesíláme již v pondělí. U provizorních náhrad zhotovovaných 3D tiskem, které jsou v pracovní den objednány do 12 hodin, garantujeme expedici výrobku ještě tentýž den. Následující den po naší expedici Vám dopravce zásilku doručí. Např. v pondělí odpoledne objednáte zirkonový můstek, ve středu dopoledne je konstrukce ve Vaší laboratoři.

Jaké druhy zirkonových konstrukcí zhotovujete?
Zirkonové konstrukce lze u nás zhotovit ve všech používaných typech modelací z několika typů materiálů. Kapnové, redukované, částečně i plně anatomické, konstrukce lepené na pahýly i nesené implantáty. Teleskopické konstrukce primární i sekundární. Záleží pouze na šikovnosti zubního technika, který je tvůrcem designu. V případě potřeby, s designem rádi pomůžeme.

Jaké materiály využíváte pro zirkonové konstrukce?
Každý ze zirkonových materiálů má specifické užitné vlastnosti, podle kterých je určený pro konkrétní aplikace. Liší se od sebe pevností, translucencí i barevností. Všechny naše materiály jsou průmyslově probarvené.

Každý z materiálů má doporučené hodnoty dimenzování návrhů i rozsahů mezičlenů, viz. naše pracovní listy.

V jakém stavu odesíláte zirkonové konstrukce?
Zirkonové konstrukce od nás obdržíte v sintrovaném stavu a požadovaném odstínu dle vzorníku Vita Classical. Konstrukce jsou průmyslově barvené, což, na rozdíl od tradiční namáčecí techniky, garantuje barevnou konzistenci v čase a napříč výrobními šaržemi. Před fasetováním je třeba konstrukce opárovat (poté se jich již nedotýkejte). Případný přesah krčkového uzávěru rychle a snadno zagumujete před glazurou.

Lze dodatečně opracovávat sintrované zirkonové konstrukce?
Ano, je to možné, ale je důležité dodržet základní zásady pro tuto práci – používejte nejlépe diamantový vodou chlazený nástroj v turbíně nebo broušení na sucho správným brusným kamenem. Nikdy na materiál netlačte, odebírejte jemně. Vždy dbejte na to, aby se broušené místo nepřehřálo, což by mohlo dodatečně způsobit trhlinu v materiálu. Vyhýbejte se však úpravám spojů mezi členy pomocí diamantového kotouče, zde je riziko porušení konstrukce příliš veliké. Kavity je pro lepší přilnavost po lepení možné opískovat na nízký tlak. Po dodatečné úpravě sintrovaného zirkonu je doporučeno provést regenerační žíhání v peci (tj. ohřev rychlostí cca 20°C/min. na 1050°C, s výdrží 5 min, chlazení bez regulace teploty). Tím dojde k opravě krystalické mřížky, která mohla být mechanickým opracováním (broušením, pískováním) poškozena a zároveň se celý povrch konstrukce odmastí a vyčistí pro následné nanášení keramiky.

DŮLEŽITÉ: Po napálení keramiky již nesmí být konstrukce upravována (např. u lékaře), jinak hrozí její dodatečné poškození lomem.

V jakém stavu odesíláte CoCr konstrukce?
Laserem sintrovaný CoCr po jeho výrobě ve stroji opracováváme ručním dokončením vnějších povrchů pomocí mikromotoru a tvrdokovové frézy. Potom může být povrch následně opískovaný nebo i leštěný pomocí leštícího přístroje DLyte. Míra povrchového opracování se odvíjí od přání zákazníka.

Jak mám postupovat při nanášení keramiky na vaše CoCr konstrukce? 
Povrch laserem sintrovaných konstrukcí pro nanášení keramiky je již z naší strany opracovaný v požadované kvalitě. Není zde nutné žádné oxidační žíhání. Povrch musí být pro nanášení keramiky čistý a odmaštěný a proto jej doporučujeme opískovat (110 až 250 µm, max. 3bar) a opárovat. Po ošetření párou se konstrukcí již rukama nedotýkejte.

U CoCr frézované konstrukce doporučujeme provést oxidační pálení (980 °C, 10 min), opískovat a opárovat.

Nanášení keramického systému je standardní, u obou materiálů je CTE (WAK) 14,0-14,2. Pro oba typy materiálů doporučujeme nastavit pec na pomalé chlazení (rychlost stoupání i klesání teploty nastavit na 25-40°C/min, teplotu prvního pootevření pece nastavit na 500-550°C, výrobek vyjmout z pece až po dostatečném ochlazení). Nastavení se může lišit podle typu a rozsahu konstrukce a podle použité keramiky.

S jakou přesností pracujete? Budu muset konstrukce dosazovat?
Přesnost našich strojů se pohybuje v řádu mikronů. Budou-li vámi dodaná zdrojová data kvalitní, můžete se těšit na strojově přesné práce, které nevyžadují žádnou nebo jen minimální úpravu.

Jaký je rozdíl mezi e.max a Zikon MAX?
e.max je lithium-disilikátová keramika, kterou může lékař při lepení leptat, u Zirkon MAX se materiál neleptá a je lepený pouze adhezivně.
e.max má nižší pevnost (max 430MPa) v porovnání se Zirkon MAX (600MPa).
Doporučený rozsah konstrukce je u obou materiálů podobný, Zirkon MAX lze použít na max. tříčlenné můstky s jedním mezičlenem.
Prodejní cena námi dodávaného výrobku z materiálu e.max je výrazně vyšší, než u stejného výrobku ze Zirkon MAX.

Jakou dáváte na vaše výrobky záruku?
Certifikáty CE a technické informace k jednotlivým materiálům jsou k dispozici v sekci Technologie a materiály. Certifikát kvality našich výrobků je na vyžádání vystaven ke každé práci. Obsahuje čárový kód, pomocí kterého lze ověřit autenticitu výrobku. Vystavený certifikát na výrobek slouží jako potvrzení kvality výrobního procesu a použití certifikovaných materiálů. Není automaticky potvrzením záruky na výrobek. Záruka je poskytována na základě dodržení doporučených parametrů  a výrobních postupů k jednotlivým materiálům.

Záruční doba na výrobky z CoCr, titanu a ze zirkonu je 5 let. Záruční doba na výrobky z tištěných polymerů NextDent C&B MFH a NextDent Denture 3D+ je 6 měsíců, na ostatní tištěné polymery 3 měsíce. Záruční doba na výrobky z ostatních materiálů je 6 měsíců.

Jaké jsou minimální parametry materiálů pro poskytnutí deklarovaných garancí?
V případě zirkonu požadujeme minimální sílu konstrukce 0.5 mm. U rozsáhlých zirkonových můstků s dvěma mezičleny v distálním úseku doporučujeme tuto hodnotu zvýšit na 0.6 mm. Kovové konstrukce musí mít minimální sílu 0.4 mm. Minimální plocha spojů pilířových konstrukcí ze zirkonu musí být 7/9/12 mm˛ u můstků ve frontálním úseku/distálním úseku/distálním úseku se dvěma mezičleny. U kovových konstrukcí platí hodnoty 6/8/11 mm˛ . Maximální počet mezičlenů je 2 pro všechny materiály. Ve frontálním úseku je možné mít mezičleny 4 za cenu silnějších spojů 9 resp. 8 mm˛.

Jaké výhody nabízíte oproti konkurenci?
Skenery Smart optics a Dental Wings v tandemu s frézovacím centrem Microdent rázem katapultují vaši laboratoř mezi zubotechnickou elitu. Vstoupíte do kolektivu zubních techniků a lékařů, pro které je kvalita rozhodující. Jsme silnou a dynamickou společností, která vám bude spolehlivým partnerem v jakékoliv situaci. Microdent je v současnosti jediné komplexní frézovací centrum disponující týmem zkušených inženýrů a armádou CNC frézek, strojů pro laserové sintrování a 3D tiskárnou připravenou bojovat za váš podnikatelský úspěch. Nejsme frézovacím centrem o jednom stroji a s omezeným sortimentem. Vyrobíme téměř cokoliv z čehokoliv. Vaše laboratoř bude schopná oslovit i ty nejnáročnější zákazníky a to kompletním sortimentem výrobků za velice atraktivní ceny. Zákazníky, co si od nás koupí skener, a zároveň si u nás nechávají frézovat práce, si navíc hýčkáme celou řadou bonusů. Jedná se např. o možnost zapůjčení náhradního skeneru v případě poruchy, poskytnutí nejnovějších knihoven implantátů, hot-line a on-line poradenství v pracovní dny zdarma atd. Rovněž se můžete těšit na pozvání na pravidelná setkání CAD/CAM uživatelů, kde si budeme předávat vzájemné zkušenosti.

Rád bych vaše služby vyzkoušel. Co mám dělat?
Pokud již vlastníte skener, pošlete data s vymodelovanou náhradou na cam@microdent.cz. Pokud si přejete vyzkoušet některý z nabízených scannerů, volejte paní Myslivcové na tel. 774 949 610. Přejete-li se nechat vyrobit konstrukci na Váš model, pošlete nám jej, prosím, spolu s protikusem, skusovou šablonou a přesným zadáním, na adresu Microdent LAB s.r.o, Nádražní 513, 511 01 Turnov.